Zasady i warunki montażu mebli na wymiar

Montaż mebli

By zagwarantować sprawną usługę montażu mebli na wymiar TORASEN, Klient w dniu montażu mebli powinien udostępnić ekipie montażowej opróżnione i zabezpieczone pomieszczenie. Zalecamy, by zadbać o staranne zabezpieczenie ścian oraz drogi prowadzącej do pomieszczenia, w którym będą montowane meble. W tym celu rekomendujemy użycie grubej foli i/lub kartonów.

Terminy

Termin montażu mebli kuchennych wyznacza data określona w umowie. Pracownik studia stolarskiego TORASEN, odpowiedzialny za Państwa zamówienie ustali najbardziej dogodną godzinę dostarczenia i montażu mebli. Przywiązujemy dużą wagę, by powyższe ustalenia były doprecyzowane tak szybko jak to możliwe, jednak nie później, niż na dzień przed ustalonym terminem montażu wynikającym z umowy. Oczywiście jesteśmy świadomi, że wiele przyczyn, na które nie mamy wpływu, może determinować przesunięcie planowanej daty montażu. Jeśli Klient jest zmuszony do odłożenia montażu na termin późniejszy, jest to możliwe, pod warunkiem terminowej wpłaty, którą określa umowa. Prosimy by wszelkie zmiany związane z terminem montażu, zgłaszać drogą telefoniczną lub osobiście w siedzibie firmy TORASEN, nie później niż na 3 tygodnie przez ustaloną w umowie datą montażu mebli. W przypadku braku terminowego udostępnienia miejsca montażu i/lub braku poinformowania firmy TORASEN o planowanej zmianie daty montażu, zastrzegamy sobie możliwość obarczenia Klienta dodatkowymi kosztami w wysokości 50 zł / za dzień magazynowania zamówionych mebli.

Pomieszczenie

Po stronie Klienta jest odpowiednie przygotowanie do montażu pomieszczenia kuchennego wraz z podejściami instalacyjnymi. Termin „pomieszczenie przygotowane odpowiednio”, rozumiemy jako przygotowanie zgodne z projektem dołączonym do umowy lub z później uzgodnionymi zmianami. Przed zaplanowanym montażem, Klient powinien powiadomić ekipę montażową o wszelkich wadach wynikających z nieodpowiedniego wykończenia wnętrza, w tym instalacji, mogących mieć wpływ na prace montażowe – w szczególności: zmiana rodzaju i wielkości sprzętów AGD, nieuwzględnione w dostarczonym projekcie ścianki z gipsu, obniżenie sufitu itd. W takim wypadku zastrzegamy sobie możliwość obarczenia Klienta dodatkowymi kosztami wynikającymi z konieczności dokonania zmian w zabudowie kuchennej.

Koszty

W cenie montażu zawarta jest usługa wnoszenia mebli na wymiar, wykonanych w kreatywnym studio stolarskim TORASEN oraz koszty transportu. Aby ułatwić montaż kuchennego sprzętu AGD, ekipa montażowa zadba o odpowiednie wycięcia w blatach oraz dostosuje szafki do jego prawidłowego montażu. Jeżeli życzeniem Klienta jest podłączenie urządzeń przez naszą ekipę montażową, jest to możliwe za dodatkową opłatą.

Uwagi końcowe

Umowa określa m.in. zasady i warunki montażu mebli kuchennych, wykonanych przez studio stolarskie TORASEN. Montaż wykonywany jest przez doświadczoną ekipę montażową i obejmuje jedynie elementy będące przedmiotem umowy chyba, że obie strony poczyniły inne, zgodne ustalenia. Montaż wszelkich elementów, w tym sprzętów AGD, dostarczonych przez Klienta lub osoby trzecie są dodatkowo płatne. Jeśli Klient nie dokonał z przedstawicielem naszego studia TORASEN stosownego porozumienia, montażyści mają też prawo odmówi montażu wspomnianych elementów. Podobnie sprawa ma się w przypadku poważnych wad, uniemożliwiających prawidłowy montaż mebli TORASEN. Szczególnego podkreślenia wymaga fakt, że montaż mebli kuchennych nie obejmuje wyrównania nierównych ścian, podłóg, sufitów itp. w lokalu Klienta. W przypadku uszkodzenia elementu zabudowy kuchennej w trakcie montażu przez ekipę montującą, firma TORASEN zobowiązuje się do jego bezpłatnej naprawy lub wymiany w najbliższym możliwym terminie.

Jak się przygotować?

Poniżej pozwoliliśmy sobie zamieścić kilka porad, które, mamy nadzieję, ułatwią etap projektowania oraz prace remontowe, przygotowujące pomieszczenie pod zabudowę kuchenną tak, aby montaż mebli przebiegał szybko i bezproblemowo.
 • Wymiary: standardowa wysokość górnych szafek to 72 cm, dolne stoją na nóżkach o wysokości od 10 – 15cm. Wymiary blatu to grubości od 20 mm do nawet 74 mm. Najczęściej stosowany poziom blatu kuchennego to 85,5 cm od podłogi. Pas między szafkowy wynosi około 58cm.
 • Źródła prądu: Uwaga! Nie należy montować przyłączy do urządzeń AGD bezpośrednio za nimi (np. za zmywarką, lodówką itd.). Gniazda 230V powinny być umieszczone w szafce znajdującej się obok, lub w pobliżu danego urządzenia. Nie należy zapominać o odpowiedniej ilości gniazd roboczych 230V (do podłączenia sprzętów małego AGD). Planując rozmieszczenie przyłączy, pamiętajcie Państwo o źródle prądu umożliwiające podłączenie okapu (na wysokości powyżej 215 cm) oraz oświetlenia zabudowy kuchennej.
 • Przyłącze wody: powinno znaleźć się w szafce zlewozmywakowej wraz z zaworem zimnej wody do zmywarki. Podobnie jak w przypadku przyłączy energetycznych, bezpośrednio za urządzeniem AGD, np. za zmywarką, nie powinny znajdować się żadne rury (cała instalacja powinna być poprowadzona w ścianie).
Prosimy, by przed montażem pomieszczenie, w którym zgodnie z projektem, ma znaleźć się Państwa kuchnia na wymiar TORASEN, zostało oczyszczone ze starych mebli, jeśli takie się w nim znajdują, pozostałości remontu oraz wszelkich zbędnych przedmiotów, mogących wpłynąć na prace montażowe.

Przebieg montażu

Po zaakceptowaniu projektu, dobraniu systemów meblowych wykończenia oraz, rzecz jasna, po zakończonym remoncie w mieszkaniu Klienta jesteśmy gotowi do przystąpienia do. montażu mebli kuchennych na wymiar TORASEN. Poniżej zebraliśmy na Państwa etapy prac montażowych, po to by mogli się Państwo lepiej przygotować, a żaden z nich nie był zaskoczeniem:
   1. Transport zabudowy kuchennej do lokalu wskazanego przez Klienta w umowie.
   2. Usuwanie zabezpieczeń (rozpakowanie) mebli oraz sprzętów AGD.
   3. Dopasowanie szafek górnych i dolnych.
   4. Montaż elementów zabudowy, wypoziomowanie szafek dolnych.
   5. Dopasowanie oraz montaż blatów.
   6. Wykonanie cięć w blatach (zgodnie z projektem) umożliwiających ich montaż.
   7. Wycięcie otworów w blatach pod płytę kuchenną oraz zlew (zgodnie z projektem) oraz ich montaż.
   8. Jeśli montaż urządzeń AGD jest przedmiotem umowy – odbywa się w kolejnych krokach.
   9. Instalacja urządzeń elektrycznych, hydraulicznych i gazowych do odpowiednich przyłączy.
   10. Montaż oświetlenia
   11. Montaż cokołów,
   12. Montaż listew przyblatowych,
   13. Montaż listew maskujących,
   14. Montaż relingów oraz pozostałych akcesoriów,
   15. Regulacja,
   16. Sprzątanie po pracach montażowych. Bardzo prosimy mieć na uwadze, że utylizacja zabezpieczeń i opakowań po sprzętach AGD nie leży w zakresie usługi montażu.
   17. Odbiór montażu przez Klienta / Projektanta działającego na zlecenie Klienta.

Transport mebli

Oferujemy transport mebli na terenie województwa podlaskiego, mazowieckiego oraz warmińsko-mazurskiego. Transport na terenie miasta Białystok jest bezpłatny, natomiast w odległości powyżej 300 km od Białegostoku, zastrzegamy sobie możliwość naliczenia dodatkowej opłaty.

 • KONSERWACJA MEBLI KUCHENNYCH Jako producenci mebli na wymiar przykładamy dużą wagę do tego, by tworzone przez nas meble były najwyższej jakości. Wieloletnia obecność na rynku pozwoliła nam wypracować kontakty wśród dostawców, oferujących materiały oraz systemy meblowe, które mogą służyć bezawaryjnie przez lata. Nie pozostawia jednak......

 • Zasady użytkowania mebli kuchennych na wymiar Montaż mebli kuchennych, wykonanych na indywidualne zamówienie jest dużym wydarzeniem. W końcu z założenia zabudowa kuchenna ma nam służyć na lata. Nie ulega więc wątpliwości, że meble należy użytkować zgodnie z ich przeznaczeniem i konstrukcją. Zapewne dla większości osób......

 • Jest kilka istotnych cech jakimi należy się kierować przy wyborze najodpowiedniejszego blatu, dostosowanego do potrzeb urządzanej kuchni. Obok oczywiście jego wyglądu, dopasowanego do stylu wnętrza, kuchenny blat powinien być funkcjonalny, trwały, odporny na temperaturę oraz wilgoć, której przecież w kuchni jest pod dostatkiem. Odporność na......

 • Jakie są zalety mebli kuchennych wykonanych na wymiar? Zamówienie kuchni na wymiar rozważa coraz więcej osób, urządzających domy, mieszkania lub podejmujących się remontu. Taki wybór nie dziwi zwłaszcza wśród ludzi chętnie korzystających z kuchennej przestrzeni, wymagających udogodnień dostosowanych do indywidualnych potrzeb oraz rzecz jasna, nietypowych......