Jak skutecznie dbać o meble kuchenne?

JAK SKUTECZNIE DBAĆ O MEBLE KUCHENNE

Jak skutecznie dbać o meble kuchenne?

KONSERWACJA MEBLI KUCHENNYCH

Jako producenci mebli na wymiar przykładamy dużą wagę do tego, by tworzone przez nas meble były najwyższej jakości. Wieloletnia obecność na rynku pozwoliła nam wypracować kontakty wśród dostawców, oferujących materiały oraz systemy meblowe, które mogą służyć bezawaryjnie przez lata. Nie pozostawia jednak złudzeń, że aby korzystać z ich pełnej funkcjonalności należy o nie odpowiednio dbać. Konserwacja mebli na wymiar TORASEN polega na regularnym czyszczeniu zewnętrznych i wewnętrznych powierzchni mebli z użyciem dedykowanych, niedrażniących środków czyszczących.

czyszczenie mebli – ZALECENIA

Naszym Klientom zawsze rekomendujemy by przed pierwszym użyciem produktów czyszczących do mebli, przeprowadzić test na niewyeksponowanej powierzchni wybranego elementu naszej Kuchni. Może to być przykładowo wewnętrzna część frontu lub wnętrze szafki. Do czyszczenia mebli nie należy używać detergentów, rozpuszczalników chemicznych, past ściernych, twardych gąbek (np. tzw. druciaków), które mogą rysować powierzchnię lakierowaną mebla. Jeśli do czyszczenia mebli kuchenny decydujesz się zastosować wodę, pamiętaj by nie używać jej w nadmiarze, przecierać powierzchnię lekko zwilżoną, miękką szmatką, a następnie wytrzeć mebel do sucha. Pamiętaj, że długotrwałe zaleganie wody na blatach i elementach zabudowy kuchennej, może prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń!

W zależności od materiału jaki wybrałeś na kuchenny blat, będzie wymagał innej pielęgnacji. Codzienne zabrudzenia należy możliwie na bieżąco usuwać za pomocą zwilżonej ściereczki lub papierowych ręczników. Jeśli zdecydowałeś się na blat z naturalnego surowca: drewna, marmuru lub granitu, rozważ okresową pielęgnację środkami przeznaczonymi do impregnacji kamienia lub olejowanie drewna.

Rozumiemy, że zakup kuchni na wymiar to inwestycja, którą nasi Klienci chcą cieszyć się przez lata. Zastosowanie się więc do powyższych rad, pozwoli zadbać o zabudowę kuchenną TORASEN, o jej wygląd, jakość i bezawaryjność.

SPOSOBY USUWANIA ZABRUDZEŃ

Lekkie zabrudzenia mebli, powstające podczas codziennego użytkowania – w zależności od potrzeb, używaj suchej lub wilgotnej miękkiej ściereczki bądź gąbki. Jeśli masz w zwyczaju, nie ma przeciwwskazań przed stosowaniem ręczników papierowych. Bezwzględnie unikaj twardych gąbek, druciaków, płynów lub past z elementami ścierającymi (np. mikrogranulkami)!

Plamy z tłuszczu, oleju, zabrudzenia po kawie i herbacie – wilgotna ściereczka lub gąbka nasączona wodnym roztworem płynu do mycia naczyń/mydła. Zalecamy też, po czyszczeniu, wytarcie powierzchni do sucha.

Zabarwienia powstałe na skutek rozlania wina, kawy, herbaty, soków itp. – wilgotna ściereczka lub gąbka nasączona wodnym roztworem płynu do mycia naczyń/mydła. Jak wyżej: po zakończonym czyszczeniu, wytrzyj powierzchnie mebli do sucha.

Markery, lakier do paznokci – rozpuszczalnik organiczny (zmywacz do paznokci, aceton) lub spirytus. Po usunięciu zabrudzenia należy przetrzeć powierzchnię wilgotną ściereczką lub gąbką, a następnie osuszyć czyszczone miejsce.

Lakiery, żywice, kleje, farby – jeśli to możliwe spróbuj pozbyć się zanieczyszczeń wodą lub rozpuszczalnikiem organicznym bądź nieorganicznym. Farby, kleje oraz żywice dwuskładnikowe muszą zostać usunięte natychmiast. Istnieje duże ryzyko nieodwracalnych uszkodzeń.