FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Tu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania i wątpliwości jakie mają nasi Klienci. Jeśli nurtują Cię inne kwestie związane z projektem, realizacją zabudowy lub ceną mebli na wymiar – skontaktuj się z nami. 

Projektowanie i wycena mebli na wymiar

Do wykonania wstępnej wyceny mebli kuchennych niezbędne są wymiary pomieszczenia, w którym zgodnie z planem, mają znaleźć się meble na wymiar, opis wybranych materiałów, akcesoriów oraz informacje dotyczące indywidualnych upodobań i oczekiwań. Wycena realizacji projektu kuchni na wymiar jest bezpłatna.
Aby podana przez nas cena zabudowy kuchennej była możliwie najdokładniejsza, zalecamy zapoznanie się z naszym poradnikiem ➡ Poradnik.
Aby otrzymać wycenę gotowego projektu zachęcamy do kontaktu mailowego ➡ kontakt@torasen.pl

Zarówno wycena jak i projekt oraz wymiarowanie pomieszczenia w mieszkaniu Klienta są całkowicie bezpłatne. Sporządzenie wyceny nie zobowiązuje do zakupu.

W zależności od ilości poprawek i zmian wprowadzanych przez Klienta, trwa to zwykle nie dłużej niż 3 dni od dnia dostarczenia pomiarów pomieszczenia.

Tak, wykonujemy również wyceny opierając się na projektach dostarczonych przez Klientów. W takim wypadku zachęcamy do kontaktu mailowego.

➡ kontakt@torasen.pl

Zamówienia mebli na wymiar

Czas realizacji zamówienia wynosi od 4 do 9 tygodni od momentu zaksięgowania zaliczki. Czas ten uzależniony jest w głównej mierze od rodzaju wybranych frontów. Produkcja frontów drewnianych jest dłuższa niż w przypadku tych, wykonanych z płyty MDF i wynosi od 6-9 tygodni. Aby podana przez nas cena zabudowy kuchennej była precyzyjna, zalecamy zapoznanie się z naszym ➡ poradnikiem
Aby otrzymać wycenę gotowego projektu, zachęcamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. 

Tak. Odbiorcami naszych mebli są klienci z całego kraju, jak również spoza jego granic. Montaż oraz transport oferujemy jednak tylko na obszarze województwa podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego, w odległości do 300 km od Białegostoku. W przypadku klientów z innych regionów, warunki dostawy prosimy uzgadniać z naszym biurem indywidualnie.

Niestety nie. Nie prowadzimy sprzedaży frontów.

Naszą specjalizacją są meble kuchenne, zabudowy łazienkowe, meble pokojowe, szafy wnękowe i garderoby, zabudowy komercyjne, meble recepcyjne oraz specjalistyczne zabudowy. Jeśli pragną Państwo uzyskać wycenę nietypowej realizacji, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Firma TORASEN

Zapraszamy do odwiedzenia naszej wirtualnej galerii mebli kuchennych, dostępnej na naszej stronie internetowej.  ➡ Realizacje 

Marka TORASEN istnieje na rynku od 2012 roku, jednak nasze doświadczenie w produkcji mebli kuchennych to ponad 15 lat. Projektujemy, produkujemy i montujemy meble kuchenne na każdy wymiar. Więcej informacji o naszej firmie a także o meblach kuchennych na wymiar znajdziesz w tym artykule ➡ Kuchnie na wymiar.

Pomiar mebli na wymiar

Tak – na pomiar przyjeżdżamy po podpisaniu umowy, w celu potwierdzenia dostarczonych wymiarów. Wstępne pomiary pomieszczenia należy wykonać we własnym zakresie wg instrukcji.

Informacje dotyczące samodzielnego wykonywania pomiaru znajdują się ➡ tutaj.

Płatności i ceny (mebli) kuchni na wymiar

Cena każdego zamówienia jest wyliczana indywidualnie, ponieważ kuchnie tego samego kształtu można zrobić w bardzo różnych przedziałach cenowych, w zależności od zastosowanych materiałów, ilości i rodzaju dodatkowych akcesoriów. Zachęcamy do skorzystania z naszego formularza wyceny lub do odwiedzin w naszym studiu.

W momencie podpisania umowy konieczna jest wpłata zaliczki, wynoszącej około 50% wartości zamówienia. Wysokość zaliczki uzależniona jest jednak w głównej mierze od projektu. Czas realizacji zamówienia liczony jest od momentu jej wpłaty. 

Cena mebli kuchennych na wymiar zależy od wielu czynników, w głównej mierze od takich jak:

  • rodzaj wykorzystanych materiałów (rodzaj frontów, wielkość blatów),
  • systemów otwierania (np. tandembox, servo drive),
  • wyposażenia szafek i szuflad (orgaline, slektory, kosze cargo, organizery), 
  • akcesoriów dodatkowych takich jak oświetlenia, relingi itp.

Kolory blatów, frontów i korpusów nie wpływają na wysokość ceny. Wpływ ma natomiast rodzaj i parametry materiałów które będą wykorzystywane do produkcji mebli. 

Płatność za meble składa się z trzech etapów. Po zaakceptowaniu przedstawionej przez nas wyceny i projektu, w dniu zawarcia umowy należy wpłacić zaliczkę wynoszącą około 50% wartości zamówienia. Rozpocznie to proces realizacji.
W dniu dostarczenia mebli do lokalu Klienta, przed montażem, po weryfikacji mebli pobierana jest opłata w wysokości 40% wartości zamówienia. Po zakończeniu montażu pobierana jest ostatnia opłata wynosząca 10% wartości zamówienia.
W przypadku, gdy cena mebli nie zawiera transportu i montażu, Klient zobowiązany jest do dokonania całkowitej zapłaty za meble w chwili ich odbioru.
Za wszystkie zmiany dokonane po podpisaniu umowy, a wpływające na cenę mebli Klient jest zobowiązany uiścić dodatkową opłatę.

Transport i montaż mebli na wymiar

Montaż kompletnej kuchni zazwyczaj trwa około dwóch dni, może się jednak zdarzyć, że instalacja mebli kuchennych będzie trwała nieco dłużej np. w przypadku bardzo dużych kuchni lub wymagających projektów.

Tak, montaż realizujemy na obszarze województwa podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazursiego, w odległości do 300 km od Białegostoku. ➡ Więcej szczegółów dotyczących montażu.
Jeżeli realizacja ma być przeprowadzona w dalszej odległości, dopuszczamy taką ewentualność, w tym celu prosimy o kontakt z nami. 

Gwarancja - Meble na wymiar

Na wszystkie meble TORASEN oferujemy 24 miesiące gwarancji. Zalecamy zapoznanie się z ➡ warunkami gwarancji.

Ponieważ wszystkie oferowane przez nas meble są meblami robionymi na wymiar (na indywidualne zamówienie), ich zwroty nie będą przyjmowane. Nie jest możliwa również bezpłatna wymiana mebli na inne, dlatego też prosimy o przemyślane składanie zamówień.